Офіс ВПП ДФС нагадав, як оподатковують ПДВ та відображають в ПДВ-декларації послуги, отримані на митній території України від нерезидента — неплатника ПДВ.

У разі отримання послуг від нерезидента — неплатника ПДВ на митній території України, отримувач послуг має нарахувати ПДВ-зобов’язання за основною ставкою на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ).

Водночас отримувач послуг має скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Якщо податкову накладну, складену на підставі п. 208.2 ПКУ, зареєстровано в ЄРПН своєчасно, то вже на дату складання вона дає отримувачу послуг право на податковий кредит. Якщо ж податкову накладну зареєстровано в ЄРПН з порушенням строків, податковий кредит слід відображати у періоді реєстрації такої податкової накладної.

У випадку безоплатно отриманих послуг від нерезидента базу оподаткування визначають, виходячи із звичайних цін.

У декларації з ПДВ послуги від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, відображають у таких рядках:

  • податкові зобов’язання — у рядку 6 декларації з ПДВ. У Додатку Д5 такі податкові зобов’язання не розшифровують;
  • податковий кредит — у рядку 13 декларації з ПДВ. У Додатку Д5 такий податковий кредит не розшифровують.

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

 

Більше про це читайте в матеріалі «Послуги, отримані від нерезидентів: визначаємо місце постачання для обкладення ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»