Податківці пояснили як заповнити розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, безпідставно складеної відповідно до п. 199.1 ПКУ та зареєстрованої в ЄРПН.

Якщо платник ПДВ відповідно до вимог п. 199.1 ПКУ безпідставно склав та зареєстрував в ЄРПН зведену податкову накладну, то він має скласти розрахунок коригування, в якому виводяться в «0» показники, зазначені в такій податковій накладній.

У такому розрахунку коригування потрібно вказати дату складання та порядковий номер такої безпідставно складеної зведеної податкової накладної.

При цьому у графі 2.1 розділу Б табличної частини розрахунку коригування слід зазначити код причини 202«Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ».

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником ПДВ, який склав таку зведену податкову накладну.

Джерело: роз’яснення ДФС у категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)).

 

Про особливості заповнення зведених податкових накладних читайте в матеріалі «Зведені податкові накладні та розрахунки коригування до них: хто та коли складає, як заповнити й відкоригувати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»