Уряд вніс зміни до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 р. № 854.

Ними, зокрема, передбачено, що працівники суб’єкта господарської діяльності, які безпосередньо здійснюють зберігання та продаж алкогольних напоїв, повинні знати вимоги законодавства щодо обмеження продажу алкогольних напоїв.

Суб’єктів господарської діяльності зобов’язали забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства, а також надавати на вимогу споживача не лише документи, що підтверджують якість та ціну товару, а і його безпеку.

Зручний для населення режим роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій інших форм власності (окрім комунальної) тепер має встановлюватися виконавчими органами сільських, селищних, міських рад за погодженням із власником цього об’єкта.

Оновлено й список місць, де роздрібна торгівля алкогольними напоями забороняється. Сюди потрапили такі місця:

  • у приміщеннях і на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що розміщені на території санаторіїв;
  • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
  • у закритих спортивних спорудах (крім пива в пластиковій тарі);
  • з торгових автоматів;
  • з рук;
  • у невизначених для цього місцях.

Вина шампанські, ігристі та тихі, вермути, коньяки України та бренді, у яких після закінчення гарантійних строків зберігання не з’явилося помутніння чи видимого осаду, вважатимуться придатними для подальшого зберігання та реалізації.

Продаж горілки та лікеро-горілчаних виробів дозволяється також у пляшках 0,275 л та 0,35 л.

Зберігання алкогольних напоїв має здійснюватися в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, які відповідають вимогам нормативно-правових актів з питань охорони праці, здоров’я та навколишнього природного середовища, протипожежної безпеки, а також санітарних норм і правил.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, вноситимуть до Єдиного державного реєстру місць зберігання тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Максимальну планку, за якої можна зберігати лікеро-горілчані вироби, підняли до +25°С.

Суб’єкт господарювання повинен забезпечити наявність на видному та доступному для споживачів місці куточка, у якому розміщуються інформація про найменування власника торговельного об’єкта, місцезнаходження та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів, витяги із Закону України «Про захист прав споживачів», цих Правил, книга відгуків та пропозицій, а у випадках, передбачених законом, копії відповідних дозвільних документів.

 

Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету

Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854» від 11.12.2013 р. № 924.

Набирає чинності з дня опублікування.

Станом на 26.12.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»