Кабмін схвалив «дорожню карту» заходів для відновлення відвантаження спирту. Тож спиртовій галузі та суміжним галузям, які є споживачами спирту етилового, не загрожують зриви поставок.

Зупинка відвантаження спирту спиртовими підприємствами була пов’язана із впровадженням нової системи контролю за обігом спирту етилового.

Так, з 1 липня 2019 р. передбачено нові правила контролю за обігом спирту. Зокрема, одним з таких правил є щоденна передача в електронному вигляді виробниками до контролюючого органу даних відвантаження та отримання спирту відповідно до показників електронних витратомірів – лічильників, які мають бути зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів лічильників спирту етилового.

Серед заходів, які будуть вжиті відповідно до схваленої «дорожньої карти», -  застосування уже встановлених та зареєстрованих у відповідному державному реєстрі приладів обліку, які здійснюють безперервне вимірювання, фіксування та відображення даних. Це не вплине на зменшення контролю щодо виробництва та обігу спирту до врегулювання питання встановлення та реєстрації електронних витратомірів – лічильників спирту етилового спиртовими заводами.

Джерело: сайт Мінагрополітики

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»