ДФС розробила проект змін до Порядку обліку платників ЄСВ. Зміни були розроблені аби удосконалити деякі процедури обліку платників ЄСВ у контролюючих органах.

Проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:

  • уточнює порядок обліку в контролюючих органах членів фермерських господарств (далі - ФГ). Зокрема, стати на облік в контролюючих органах можна, подавши заяву за ф. № 12-ЄСВ та документи, які підтверджують дату набуття членства у ФГ;
  • встановлює особливості обліку фізосіб, які зареєстровані як підприємці та при цьому провадять незалежну профдіяльність. Самозайнятих осіб обліковують як підприємців з ознакою провадження незалежної професійної діяльності, яка встановлюється на підставі:

- поданої заяви за ф. № 1-ЄСВ з приміткою «Зміни» та копії документа, що підтверджує право фізособи на провадження незалежної профдіяльності;

- або даних відповідного уповноваженого органу чи реєстру, який здійснює реєстрацію незалежної профдіяльності;

- або заяви та документів, поданих відповідно до пп. 4 п. 6.7 розділу VI Порядку від 09.12.2011 р. № 1588.

  • уточнює перелік документів, які необхідно подати до контролюючого органу платникам ЄСВ, на яких не поширюється Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», у разі ліквідації або  припинення діяльності.

Джерело: повідомлення ДФС.

 

Нагадуємо, Фонд соцстраху підготував новий порядок перевірок страхувальників, який встановить чіткі підстави для документальних планових перевірок страхувальників.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»