Із 1 липня 2019 року старий реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, який можна відкрити в Електронному кабінеті, стає не актуальним, а новий Реєстр, який розміщений на сайті ДФС, виконуватиме основну роль в питаннях виписки акцизних накладних та розподілу залишків пального між акцизними складами. На це звертає увагу Юлія Дроговоз, Віце-президент, голова Комісії з питань економічної політики в Українському союзі промисловців і підприємців.

Якщо ви були платником акцизного податку, але у вас не має акцизних складів (ви плануєте здійснювати операції з пальним (зокрема, оптовий продаж), але будете в подальшому використовувати лише пересувні акцизні склади), то ви повинні були також до 1 липня 2019 року подати заяву та ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПОВТОРНО платником акцизного податку за новою заявою (вірніше, її проектом - наказ Мінфіну досі так і не спромоглись зареєструвати та оприлюднити).

Якщо ви цього не зробили, в новому реєстрі вас не має, а старий реєстр не буде підтягуватись до нових не оприлюднених форм акцизних накладних, а тому з 16 липня почнуть виникати проблеми з розподілом залишків пального станом на 1 липня, що обліковувались в системі станом на 16 липня.

Також виникнуть проблеми з реєстрацією акцизних накладних за операціями з пальним, здійсненим у липні 2019 року.

Слід зазначити, що ті, хто досі не перереєструвався за новою заявою, зможуть це зробити і у липні, однак є всі ризики того, що за поданою у липні 2019 року заявою, НЕ буде збережена СТАРА дата реєстрації платником акцизного податку та СТАРИЙ реєстраційний номер. Ви будете зареєстровані повторно лише з тієї дати, якою буде подана заява.

Бізнесу доведеться відстоювати свої права у судах із великими шансами на перемогу, однак, все ж таки покваптесь та подайте заяву про реєстрацію платником акцизного податку до 16 липня. Інакше не уникнути всіх проблем з переходом на нові правила обліку.

Джерело: сторінка Юлії Дроговоз у мережі Фейсбук.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»