Прийняли працівника на роботу, а він наступного місяця йде у відпустку: як тоді порахувати йому суму відпускних? Роз’яснює Мінсоцполітики.

Нараховують відпускні згідно із Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (даліПорядок № 100), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Якщо працівник пропрацював менше року, тоді середню зарплата обчислюють виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надають відпустку.

Середню зарплата для оплати часу відпустки рахують розділивши сумарний заробіток за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножують на число календарних днів відпустки.

Якщо працівник пропрацював менше місяця, тоді середню зарплату обчислюють перемноживши посадовий оклад працівника на 12 місяців та розділишви отриманий результат на кількість календарних днів в умовному розрахунковому періоді за винятком святкових і неробочих днів.

Нагадаємо: категорії працівників, яким надають щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи, викладено у ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 18.06.2019 р.  № 928/0/206-19.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»