Особи, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД, теж можуть розраховувати на оплату листків непрацездатності.

У Фонді соцстраху пояснили порядок призначення матеріального забезпечення вказаним особам.

Особи, виконують роботи (надають послуги), починаючи з 11.10.2017 мають право на матеріальне забезпечення за умови, якщо страховий випадок настав  у період дії укладеного з ним договору. Його призначають та надають за основним місцем роботи (діяльності).

При цьому розрахунок матеріального забезпечення для вказаної категорії осіб проводять за місцем діяльності на умовах ЦПД, під час дії якого настав страховий випадок, і лише після подачі звітності з ЄСВ за місяці розрахункового періоду.

Проте враховуємо, якщо робота або послуга надані в повному обсязі та у визначений договором строк, їх необхідно оплатити. Результат праці за ЦПД оформлюють актом виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких проводять оплату.

Тож, якщо поданий особою листок непрацездатності (або його завірена копія) припадає на період дії ЦПД, він має право на його оплату лише за умови втрати певної частини заробітку (доходу). Але, якщо буде здійснена оплата договору в повному обсязі у визначений договором строк, то оплачувати листок непрацездатності не можна, адже немає факту втраченого заробітку (доходу).

Допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату зарплати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Однак соціальні відпустки (в т. ч. по вагітності та пологах) не надають особам, які виконують роботи або надають послуги за ЦПД.

Враховуючи, що допомога по вагітності та пологах є компенсацією втраченого доходу за період відпустки, то її мають надавати за рахунок коштів Фонду лише за період від початку настання страхового випадку і до завершення  дії договору.

Джерело: роз’яснення Фонду соцстраху.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»