У роботодавців, які виплачують зарплату в іноземній валюті, виникає питання про оподаткування такої виплати. Як визначати базу для нарахування ПДФО, якщо зарплату нараховують та виплачують в іноземній валюті найманому працівнику – нерезиденту: за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування зарплати чи її виплати? З цього приводу висловилися податківці.

Вони нагадали, що дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав в Україні та представництва міжнародних організацій на території України мають право здійснювати розрахунки в готівковій іноземній валюті, одержаної з власних поточних рахунків, для оплати праці (уключаючи доплати, надбавки, премії, інші заохочувальні та компенсаційні виплати) власним співробітникам, якщо останні не є громадянами України або не проживають у ній постійно та акредитовані в МЗС. Норма прописана в п. 52 розд. VI Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 2.

При нарахуванні (отриманні) доходів у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховують у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ПКУ). А згідно з п. 164.6 ПКУ базою оподаткування виступає сума нарахованої зарплати.

Тому при нарахуванні та виплаті зарплати в іноземній валюті найманому працівнику - нерезиденту такі доходи перераховують у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування таких доходів.

Джерело: роз’яснення з категорії 103.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Чи можна встановлювати й виплачувати зарплату в інвалюті? Відповідь на це та решта питань читайте у спецвипуску «Виплата зарплати» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»