Інспектори праці продовжують виявляти факти підміни трудових відносин цивільно-правовими і підтверджує свою правоту в судах. Про одну із таких справ розповідають в Управлінні Держпраці у Рівненській області.

У березні 2019 року інспектори праці виявили працівника, який здійснював ремонт водяного опалення. Він пояснив, що працює на підприємстві на посаді слюсаря майже один рік за ЦПД. Інспектори визначили, що виконувана робота за характером відноситься до робіт підвищеної небезпеки та не може виконуватись особою без спеціального дозволу. А виконавець не є суб’єктом, який отримує дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Крім того, особа, яка виконує роботу на умовах ЦПД, не може мати права на відпустку, адже не є працівником. Тому вона не може вважатися такою, що перебуває у відпустці за власний рахунок в разі невиконання покладених на неї функцій або відсутності на роботі.

Як результаті інспектор праці склав припис про усунення виявлених порушень. Не погоджуючись з приписом та постановою про накладення штрафу, суб’єкт господарювання звернувся до суду з позовом. Проте суд такий позов не задовольнив.

Джерело: сайт Управлінні Держпраці у Рівненській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»