Сума відшкодованих направленому у відрядження працівнику витрат на проїзд НЕ включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за наявності транспортного квитка. Проте він має містити усі реквізити, встановлені Порядком оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, затвердженим спільним наказом Мінінфраструктури та Міндоходів від 30.05.2013 р. № 331/137. На цьому наголосили фахівці ДФСУ в ІПК від 27.06.2019 р. № 2977/5/99-99-13-02-03-16/ІПК.

Водночас якщо транспортний квиток не відповідає вказаним вимогам, зокрема містить помилкову інформацію (помилку у прізвищі працівника), то вартість такого квитка включається до оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.

Крім того, до оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо включається також сума комісійного збору, яка відшкодовується працівнику юридичною особою у зв’язку з поверненням таким працівником посадочного документа.

 

Роботодавцям цікавим може бути матеріал «Чи компенсують витрати на проїзд відрядженому працівникові, якщо квиток на автобус заповнений вручну» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»