ДФС розглянула ситуацію, в якій автостанції — платники ПДВ продають квитки на перевезення пасажирів та багажу автомобільним транспортом, що належить особам — неплатникам ПДВ.

Базою оподаткування ПДВ у автостанції — платника ПДВ, яка продає квитки на перевезення пасажирів та багажу автомобільним транспортом, є сума, яка включає:

  • автостанційний збір;
  • плату за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої).

Вартість проїзду, яку включають до вартості квитка та перераховують перевізнику, НЕ включається до бази оподаткування ПДВ у автостанції — платника ПДВ.

Якщо перевізник не зареєстрований платником ПДВ, то ціна за квиток не включає суму ПДВ, тобто до доходу перевізника — неплатника ПДВ включається вся сума коштів, отримана від реалізації квитка.

Крім того, податківці розповіли, як у розрахунковому документі (фіскальному чеку) відображати тарифи перевізників — неплатників ПДВ. При цьому вони посилалися на п. 2 р. II Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.01.2016 р. № 13.

Подібне роз’яснення ДФС є й у категорії 101.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua). У ньому мовиться й про складання автостанцією податкової накладної за щоденними підсумками операціями.

Джерело: ІПК ДФСУ від 04.07.2019 р. № 3082/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про заповнення податкових накладних за щоденними підсумками операцій читайте в статті «Нова податкова накладна в зразках» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»