Мінрегіон разом із з ДП «НДПІ містобудування» розробили законопроект, який запроваджує механізм завершення будівництва проблемних забудов в Україні. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За словами  заміністра, сьогодні в Україні відсутні будь-які законодавчі механізми добудови проблемних житлових об’єктів, які зводилися із залученням коштів фізосіб. Як і відсутня будь-яка загальна інформація щодо цих проблемних об’єктів і людей, які вкладали кошти у їх будівництво.

Розроблений законопроект вводить механізм, який забезпечить завершення будівництва проблемних об’єктів в Україні шляхом:

  • можливості звертатись вкладникам до органів місцевого самоврядування у разі порушення терміну здачі  в експлуатацію об’єкта більше ніж на 1 рік;
  • можливості формувати органами місцевого самоврядування переліків проблемних об’єктів і вживати заходів щодо їх добудови. Також можливістю організації зборів вкладників, щоб приймати відповідні рішення;
  • можливості проводити конкурс з вибору нового замовника, який завершить добудову проблемного об’єкта, та вилучити цей об’єкт разом із земельною ділянкою для завершення добудови;
  • економічних стимулів для фінішу будівництва новими замовниками та можливих джерел фінансування добудови.

Розроблений законопроект вже направлений на розгляд зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде доопрацьований та переданий до Кабміну.

Джерело: Урядовий портал.

 

Нагадаємо, що 1 липня почав діяти порядок присвоєння поштових адрес новозбудованим об’єктам.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»