НКЦПФР схвалила Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до переліку (списку) емітентів, що мають ознаки фіктивності, на своєму засіданні, яке відбулося 17 грудня 2013 року.

«Розроблений регулятором документ визначає перелік критеріїв, відповідність яким є підставою вважати емітента та його цінні папери такими, що мають ознаки фіктивності, та включення до списку емітентів, що мають такі ознаки. До ознак фіктивності належать факт відсутності емітента за місцезнаходженням, неподання емітентом до Комісії регулярної інформації, нескликання акціонерним товариством загальних зборів акціонерів протягом двох років поспіль та інше», — розповіла Алла Папаіка, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

За словами пані Папаіки, відповідність емітента одночасно кільком критеріям фіктивності є підставою для його включення в Перелік емітентів, що мають ознаки фіктивності. Виключеним із цього списку емітент може бути в разі, якщо надасть до регулятора документи, що підтверджують усунення підстав для визнання його таким, що має ознаки фіктивності.

Планується, що формування, ведення та внесення змін до Переліку здійснюватиме Комісія в електронному вигляді та публікуватиме таку інформацію на своєму веб-сайті.

Ознайомитися з проектом рішення Комісії всі зацікавлені можуть тут.

 

За інформацією офіційного сайта НКЦПФР

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»