Нацбанк скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для покращення інвестиційного клімату. Таку інформацію розмістили на сайті НБУ.

З 10 липня 2019 року бізнес з іноземним капіталом більше не обмежують лімітом на перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні в розмірі 12 млн євро на місяць для однієї юрособи.

Чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. Репатріація дивідендів, загалом, не чинить істотного впливу на ринок, адже купівля валюти на ці цілі становить близько 4% від загального попиту клієнтів банків на іноземну валюту.

Скасування ліміту на репатріацію дивідендів є третім суттєвим валютним послабленням за останні три тижні. Раніше Нацбанк скасував вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень і ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном.

Загалом з початку року Нацбанк скасував вже понад 30 обмежень на валютному ринку. Валютна лібералізація продовжуватиметься відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета – вільний рух капіталу.

Зазначені зміни щодо репатріації дивідендів затверджені Постановою Правління НБУ № 91. Вона набуває чинності 10 липня.

Джерело: офіційне Інтернет – представництво НБУ.

 

Чи можна виплатити дивіденди за інший період, ніж звітний рік, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»