ДФС розглянула ситуацію, в якій платник ПДВ — постачальник зазначив у податковій накладній одну узагальнюючу товарну позицію, яка не відповідає видатковій накладній.

Платник ПДВ у видатковій накладній зазначив декілька позицій склопакетів з різними розмірами, а їх кількість визначив у штуках. Всі позиції склопакетів незалежно від розмірів мають однакову номенклатуру та ціну за одиницю продукції. У податковій накладній платник податку вказав одну узагальнюючу позицію, де в графі 6 «кількість (об’єм, обсяг)» зазначив загальну площу всіх склопакетів (з різними розмірами) без зазначення їх кількості.

Податківці тут згадали про норми п. 44.1 ПКУ. Згідно з цим пунктом податкова накладна повинна бути сформована на підставі первинних бухгалтерських документів (зокрема, видаткової накладної). Тож, якщо податкова накладна не відповідає первинним документам податковий кредит формувати за нею не можна.

Джерело: ІПК ДФСУ від 03.07.2019 р. № 3068/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про виправлення помилок в податкових накладних читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»