Мін'юст запустило реєстр власників комунальних підприємств. Про це повідомив на засіданні уряду міністр юстиції Павло Петренко.

Реєстр містить дані про засновників компаній, їхніх бенефіціарів, а також тих, хто такими підприємствами керує. Оновлюватись дана інформація буде постійно.

Також міністр наголосив, що в Україні правоохоронні органи та аудиторська служба розпочнуть масово перевіряти теплогенеруючі компанії. Предметом перевірки буде обґрунтованість встановлених тарифів за попередні періоди та спричинених збитків як споживачам, так і державі. Адже в багатьох випадках власниками компаній-постачальників комунальних послуг є не місцева влада, а приватні фірми, зареєстровані в інших країнах, здебільшого в офшорах. Крім цього, досить значна частина власників – громадяни або юрособи з країни-агресора.

Водночас, Павло Петренко презентував розроблений Мін’юстом законопроект, який ліквідує «офшорний рай» місцевої влади.

Його ключовими положеннями є:

  • закріпити на рівні закону створення публічного реєстру виконавців всіх комунальних послуг. Реєстр має містити інформацію про всіх засновників, учасників, власників акцій та кінцевих бенефіціарів таких компаній, а також про їхню структуру власності.
  • заборонити виступати засновниками юросіб – виконавців комунальних послуг – компаніям, зареєстрованим в офшорах.
  • заборонити мати у власності більше 10% комунальних підприємств компаніям та фізособами з країни-агресора.

Нагадуємо, що для українців запустили калькулятор "чесної платіжки". За допомогою калькулятора споживач може порахувати вартість своєї платіжки відповідно до встановлених Урядом тарифів.

Джерело: Урядовий портал.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»