Паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі, з якого пальне потрапляє у двигун та використовується виключно для роботи двигуна - не є акцизним складом (акцизним складом пересувним). Відповідний висновок містить ІПК № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.

Також не виступає акцизним складом й транспортний засіб (буксир), у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна транспортного засобу (буксира).

Ситуація платника податку по якій зробили висновок податківці полягала в тому, що буксир має паливний бак місткістю 47 м3 та інших ємностей (резервуарів) для зберігання пального на буксирі не має. Після заправки буксира, залите у паливний бак пальне потрапляє паливною системою у двигун буксиру, фізичний відпуск пального іншим особам, до інших транспортних засобів не здійснюється.

Нафтоналивне судно - баржа як транспортний засіб (морський, річковий), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України:

  • не є акцизним складом в розумінні пп. 14.1.6 ПКУ, оскільки не є приміщенням/територією;
  • є акцизним складом пересувним в розумінні п.п. 14.1.61 ПКУ протягом періоду його використання для зберігання або переміщення пального на митній території України.

Джерело: ІПК ДФС від 25.06.2019 р. № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.

 

Разом із перезавантаженням системи контролю за обігом пального СЕАРП та СЕ з 01.07.2019 змінено форму акцизної накладної та правила її складання. Про це читайте ву газеті  «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»