ДФС у Запорізькій області розповідає, що платники ПДВ, які сплачують ЄП, можуть вибрати квартальний податковий період для подання звітності з ПДВ.

Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією з ПДВ за наслідками останнього податкового періоду календарного року.

При цьому квартальний податковий період починає застосовуватисm з першого податкового періоду наступного календарного року.

У разі якщо платник ПДВ, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на загальну систему оподаткування, тоді він зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період. Роблять це починаючи з першого місяця переходу на загальну систему оподаткування, що зазначають у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

У такому випадку податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

 

Джерело: ДФС в Івано-Франківській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»