За роки незалежності України сформувавсь окремий вид господіяльності – ріелторська (брокерська) діяльність. Спеціалісти цієї галузі забезпечують супровід операцій з нерухомістю від укладення договору про надання послуги до укладання відповідного правочину з такою нерухомістю. Однак на сьогодні відсутні будь-які законодавчі аспекти, які б надавали важелі контролю за діяльністю зазначених суб’єктів господарювання. Тому Фонд держмайна розробив законопроект «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості».

Він передбачає, що провадити брокерську діяльність у сфері нерухомості може виключно суб’єкт брокерської діяльності. З метою набуття такого статусу суб’єкт господарювання має відповідати трьом основним критеріям:

  • мати в штаті хоча б одного брокера з нерухомості або здійснювати діяльність як фізична особа – підприємець;
  • отримати в Фонді свідоцтво на право заняття брокерською
  • діяльністю у сфері нерухомості;
  • бути внесеним до Державного реєстру брокерів з нерухомості та суб’єктів брокерської діяльності.

За порушення брокером з нерухомості та (або) суб’єктом брокерської діяльності законодавства з питань брокерської діяльності до зазначених учасників ринку нерухомості можуть застосовувати відповідні дисциплінарні стягнення, зокрема: зупинення дії кваліфікаційного сертифіката брокера з нерухомості, позачергове підтвердження кваліфікації, проходження навчання та анулювання дозвільного документа.

Аби вийти на ринок нерухомості потрібно:

  • для агента з нерухомості – пройти короткострокові курси;
  • для брокера з нерухомості – скласти кваліфікаційний іспит;
  • для суб’єкта брокерської діяльності – отримати свідоцтво на право заняття брокерською діяльністю у сфері нерухомості.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»