Спеціалісти ДФС роз’яснили, чи має право структурний підрозділ підприємства, яке здійснює видобування корисних копалин на ділянках надр, які розташовані у межах ділянок його підрозділів, справляти рентну плату.

Функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначають положення про них, які затверджують в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами (п 2 ст. 64 ГКУ).

Таким чином, платником рентної плати як власник спецдозволів є підприємство. Проте підприємство може уповноважити свої структурні підрозділи складати та подавати податкову звітність з рентної плати від імені підприємства. При цьому сплата за такими податковими зобов'язаннями є обов'язком підприємства.

Джерело: Індивідуальна податкова консультація від 05.06.2019 р. № 2549/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

 

Як розрахувати рентну плату за видобування корисних копалин і заповнити декларацію, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»