Мінінфраструктури зробило можливим скласти товарно-транспортну накладну (далі — ТТН) в електронній формі. Зміни внесено до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Оформлюють ТТН в електронній формі (далі - е-ТТН) таким чином: підписують за допомогою електронного підпису  водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача.

Сторони можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додають інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів у паперовому та/або електронному вигляді.

При оформленні е-ТТН супровідні документи також додають в електронній формі.

Оформлюють перевезення вантажів ТТН незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

При використанні е-ТТН замовник (вантажовідправник) друкує, підписує і надає водію (експедитору перевізника) в одному примірнику паперову копію е-ТТН для пред'явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху. Водій (експедитор Перевізника) ставить свій підпис на паперовій копії е-ТТН про прийняття ним вантажу для перевезення.

У тих випадках, коли в ТТН немає можливості зазначити всі найменування вантажу, підготовленого для перевезення, до такої накладної замовник додає документ довільної форми з обов'язковим зазначенням відомостей про вантаж (графи 1 - 10 товарно-транспортної накладної).

Звісно ж викладено в новій формі ТТН.

Джерело: наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»