На сайті Мін'юсту з'явився онлайн-калькулятор для вирахування справедливої ціни за тепло та гарячу воду. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

«Тепер громадяни зможуть самостійно вирахувати, скільки вони мають сплачувати за тепло та гарячу воду. На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з’явився калькулятор розрахунку чесної платіжки, скориставшись яким, можна дізнатися, чи справедливою є вартість тепла та гарячої води у кожному з регіонів», – наголосив очільник Мін'юсту.

За його словами, через непрозорість формування тарифів, бездарність чиновників та корумпованість підприємств – постачальників на місцях – вартість опалення у різних областях України кардинально відрізняється. І це при тому, що вартість газу для всіх однакова. Наприклад, у Чернівцях вартість гігакалорії тепла становить – 1200 грн, тоді як у Чернігові, Рівному та Луганську – перевищує 1700 грн. Тому 26 червня КМУ прийняв постанову про встановлення граничних цін на тепло.

Відповідно до цього документу в містах облзначення вартість 1 Гкал тепла не має перевищувати 1400 грн, вартість гарячої води – 83 грн за м3 у квартирах з сушарками для рушників і 75 грн – без них.

Також міністр повідомив, що за дорученням Глави Уряду до 15 липня Мін'юст оприлюднить повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує і хто є їх реальними власниками.

Скористатись онлайн-калькулятором "Чесної платіжки" можна за посиланням.

За повідомленням Мін'юсту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»