Копії документів, що підтверджують повноваження представників, набирають юридичної сили, якщо їх склали за Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 р. № 1000/5. Відповідно до Правил напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.

Тому  судді вирішили, що відсутність на копії напису про її засвідчення «Згідно з оригіналом» чи в іншому словесному виразі дає підстави вважати копію документа такою, що не посвідчена в установленому порядку.

Джерело: Постанова ВС від 08.05.2019 р. у справі № 160/7887/18

 

Радимо більш докладно про цю проблему почитати в статті «Згідно з оригіналом» чи «Копія вірна»? або Як правильно засвідчити копії документів» газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»