НБУ врахував численні звернення бізнесу і відмінив низку обмежень для українських компаній, іноземних інвесторів та дипломатичних представництв. Зміни у валютному законодавстві затверджені Постановою НБУ від 27.06.2019 р. № 86 і набрали чинності уже 2 липня.

Постановою № 86 Нацбанк:

  • скасував ліміт на фінансування закордонних представництв та відокремлених підрозділів українських компаній. Водночас, банки зобов’язані отримувати від компаній розгорнутий кошторис та інші документи, якими обґрунтовано необхідність такої транзакції.
  • спростив реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Відтепер, нерезиденти можуть переказувати кошти, отримані за цінними паперами, що обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на власний рахунок в Україні.
  • скасовував заборону розрахунків іноземною готівкою оплати фіз- та юрособами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів у дипломатичних представництвах або консульствах країн, які не приєдналися до Гаазької конвенції від 05.10.1961 р.
  • розширив перелік транзакцій, які дозволено проводити в інвалюті в Україні. НБУ додав до переліку операції між Кабміном і фінустановами в рамках міжнародних договорів про кредити, гранти, позики.
  • удосконалив ризик-орієнтований нагляд банків у частині перевірок іноземних банків-контрагентів, переказ яким здійснюють українські компанії. Відтепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначатимуть ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією.

За повідомленням НБУ.

 

Також нагадуємо, що з 20 червня НБУ скасував обов'язковий продаж валютної виручки. Детальніше про це читайте тут.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»