Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання, зокрема, для переміщення в ньому митною територією України пального, котре реалізують. Саме так відповідає ДФС в ІПК на запит товариства про необхідність реєструвати акцизний склад. Товариство перевозить пальне в межах договору про надання автопослуг, однак не є ані продавцем пального, ані його власником.

Транспортний засіб отримує статус акцизного складу пересувного протягом періоду, коли його використовують для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, котре реалізують (крім пального або спирту етилового, що переміщують митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом);

б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, який використовує суб'єкт господарювання, котрий не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Розпорядником акцизного складу пересувного не виступає суб'єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового.

Транспортний засіб набуває статусу пересувного акцизного складу при реєстрації першого екземпляра акцизної накладної, в якій транспортний засіб зазначено як пересувний акцизний склад, на який отримане пальне. Втрачатиме він статус пересувного акцизного складу при реєстрації отримувачем пального другого екземпляра акцизної накладної, в якій такий транспортний засіб зазначено як пересувний акцизний склад, з якого реалізовано пальне.

Джерело: ІПК ДФС від 21.06.2019 р.  № 2864/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»