Систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) запроваджують поетапно:

  • з 1 до 15 липня 2019 року (включно) формують обсяги залишку пального для перенесення з діючої до 01.07.2019 р. системи СЕАРП до нової системи СЕАРП та СЕ та реєструють акцизні накладні/розрахунки коригування, складені до 30 червня 2019 року (в системі СЕАРП). Для цього використовують форми, затверджені наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218. Термін реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30 червня 2019 року (включно), – до 15 липня 2019 року (включно);
  • розподіл обсягів залишку пального/спирту етилового між акцизними складами для формування ліміту пального/спирту етилового, на який платник може складати акцизні накладні:
  • з 16 до 20 липня 2019 року (включно) – реєструють перший примірник акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами;
  • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) – реєструють другий примірник акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами;
  • протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, - враховують в СЕАРП та СЕ обсяги спирту етилового. Здійснюють це шляхом подання платниками акту проведення інвентаризації спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року.

Рекомендована форма акцизних накладних та розрахунків коригування на операції з реалізації пального та спирту етилового, здійснені з 1 липня 2019 року, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС:

  • для пального – Акцизна накладна форми «П», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;
  • для спирту етилового – Акцизна накладна форми «С», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

Термін реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування, складених з 1 липня до 31 липня 2019 року (включно), – з  23 липня до 15 серпня 2019 року (включно).

Рекомендовані форми Заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового також розміщені на офіційному веб-порталі ДФС.

За повідомленням  прес-служби ДФС.

 

Разом із перезавантаженням системи контролю за обігом пального СЕАРП та СЕ з 01.07.2019 р. буде змінено форму акцизної накладної та правила її складання.  Про всі нюанси читайте у матеріалі  газети «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»