Платники податків, які ведуть документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням податкових зобов’язань, первинні документи, регістри бухобліку, фінзвітність тощо в електронному вигляді, зобов’язані під час проведення перевірки надати посадовим особам контролюючого органу на їх вимогу копії документів, що належать до предмета такої перевірки. На цьому наголосили фахівці ДФС.

При цьому  копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.

Водночас контролери завважили, що обов’язок надавати електронні документи стосується лише великих платників податків. Зокрема, п. 85.2 ПКУ говорить, що великий платник податків на запит контролюючого органу зобов’язаний це зробити не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту. При цьому надають посадовцям податкових органів в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису підзвітних осіб копії таких документів,  пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, що створюються ним в електронній формі.

Джерело:  ІПК ДФС від 21.06.2019 р. № 2841/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

 

Увазі платників податків пропонуємо матеріал «Порядок надання документів для перевірки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»