ДФС розповіла, як на показники СЕА ПДВ впливають податкові повідомлення-рішення за формами «В1», «В3» та «В4», які видають у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ.

За словами податківців, податкове повідомлення-рішення (далі — ППР) за формою «В3» зменшує показник «∑Відшкод» реєстраційної формули і одночасно збільшує реєстраційну суму (∑Накл).

ППР за формами «В1» та «В4» в частині суми завищення від’ємного значення, яке зараховують до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, не впливають на значення показника ∑Відшкод.

ППР за формою «В4» в частині суми завищення від’ємного значення, яку зарахували у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, враховують при обрахунку показника ∑Накл в СЕА ПДВ шляхом зменшення показника ∑Відшкод.

Разом з цим, при внесенні за результатами перевірок податкової звітності з ПДВ за червень 2015 року ППР за формою «В4», показник ∑Накл, збільшений в порядку п. 34 підрозділу 2 р. XX ПКУ, зменшують на суму зменшеного від’ємного значення суми ПДВ.

Джерело: роз’яснення ДФС у категорії 101.17 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Про те, як правильно декларувати суми бюджетного відшкодування, читайте в матеріалі «Бюджетне відшкодування з ПДВ: яку суму та в які строки повертають» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»