Найближчим часом банки зможуть не лише зчитати інформацію з чіпу ID-картки, але і упорядкувати правила її зберігання та обробки в електронному вигляді. Про це заявили на офіційному сайті НБУ.

Зараз у банках і небанківських фінустановах триває процес обладнання відділень та терміналів зчитувачами інформації з ID-карток.

У подальшому завдяки зазначених пристроїв ці установи зможуть:

  • автоматизувати процеси ідентифікації та верифікації клієнтів;
  • значно скоротити час обслуговування клієнтів;
  • зменшити паперовий документообіг;
  • мінімізувати вплив людського фактора.

Загалом, дані з чіпу ID-картки уже можна зчитати за допомогою звичайних POS-терміналів, які встановлені у відділеннях банків. Ця опція є у стандартному меню вказаних пристроїв.

Нагадаємо: паспорт громадянина України у формі ID-картки, яка містить безконтактний електронний носій, запровадили в Україні з 2016 р. За інформацією ДМС, станом на червень 2019 р. в Україні вже оформили понад 3,2 млн. паспортів нового зразка.

Джерело: офіційне Інтернет-представництво НБУ.

 

Що слід зробити для отримання корпоративної картки, як можна її використати і які правила відображення банківської картки в обліку, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»