Спеціалісти ДФС роз’яснили: що норми ПКУ не передбачають коригування фінрезультату на суму безповоротної фіндопомоги, наданої платнику податку на прибуток на загальних підставах. Такі операції відображають згідно з правилами бухобліку.

Фінрезультат податкового періоду збільшують на суму перерахованої безповоротної фіндопомоги особам, що не є платниками податку (крім фізосіб), та платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0% відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX ПКУ.

В свою чергу фінрезультат податкового періоду не збільшують на суму безповоротної фіндопомоги, перерахованої неприбутківцям, внесеним до Реєстру на дату такого перерахування коштів, для яких застосовують положення п.п. 140.5.9 ПКУ.

Таким чином, якщо особа, що не є платником податку (крім фізособи) або платник податку, який оподатковується за ставкою 0%, протягом визначеного строку не повертає поворотну фіндопомогу, то таку допомога вважають безповоротною. В такому випадку платник податку коригує фінрезультату до оподаткування відповідно до п.п. 140.5.10 ПКУ на суму наданої ним поворотної фіндопомоги.

За інформацією на сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

Як отримання поворотної фінансової допомоги вплине на облік підприємства, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»