Фіскали повідомили, що податкова накладна з помилковою назвою покупця, яка не відповідає назві у його статутних документах, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ і заважає ідентифікувати здійснену операцію. Тож поки помилку не виправлять, суми ПДВ за такою податковою накладною не можуть бути віднесені до податкового кредиту.

Щоб виправити помилку у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при тому, що ІПН покупця (отримувача) зазначили правильно) постачальник (продавець) має право скласти розрахунок коригування. При цьому робити це потрібно на дату виявлення зазначеної помилки.

В такому розрахунку коригування усі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюють, а назву покупця, в якій допустили помилку, заповнюють без помилки. А ось графи 1 — 13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А взагалі не потрібно заповнювати (їх залишаємо пустими).

Такий розрахунок коригування реєструвати в ЄРПН має постачальник. Після реєстрації розрахунок коригування є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, до якої його склали.

Джерело: ІПК Офісу великих платників податків ДФС від 20.06.2019 р. № 2822/ІПК/28-10-27-01-11.

 

Більше про виправлення помилок в податкових накладних читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»