Фіскали відзначили про кількість уточнюючих розрахунків, які потрібно подати для виправлення помилки в рядку 21 декларації з ПДВ.

Тут усе залежить від того, чи вплинуло виправлення значення рядка 21 декларації на значення рядка 18 чи рядка 20.2, зокрема:

  • якщо виправлення значення рядка 21 декларації з ПДВ у майбутніх періодах НЕ ВПЛИНУЛО на значення рядка 18 чи рядка 20.2, платник ПДВ подає уточнюючий розрахунок за один звітний період, в якому вносять відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок можна  подати у спосіб, визначений в абз. 4 п. 50.1 ПКУ. Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) потрібно врахувати в рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подали такий уточнюючий розрахунок;
  • якщо виправлення значення рядка 21 декларації у майбутніх періодах ВПЛИНЕ на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок слід подавати за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

До того ж платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний сплатити штраф, нарахований відповідно до абз. 4 п. 50.1 ПКУ. Суму нарахованого штрафу відображаємо у графі 6 рядка 18.1.

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

 

Більше про виправлення помилок в ПДВ-звітності читайте в матеріалах «Помилки в декларації з ПДВ: алгоритм виправлення» і «Помилки в додатках до декларації з ПДВ: способи виправлення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»