Проект Закону України «Про збереження ґрунтів та охорону їх родючості» розроблено Міністерством аграрної політики та продовольства України на виконання Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» з метою розділу на законодавчому рівні термінів «земля» і «ґрунт».

Зауважимо, що в діючому законодавстві термін «земля» досить часто підмінює поняття «ґрунт». Разом із тим до цього часу ґрунти не мають правового статусу й не визначені як окремий об’єкт правової охорони.

Законопроект спрямований на законодавче забезпечення:

  • раціонального використання та збереження унікальних за властивостями й потенційною родючістю ґрунтів України;
  • своєчасного запобігання й усунення явищ деградації ґрунтів і можливих еколого-економічних ризиків, пов’язаних із неправомірним, екологічно небезпечним землекористуванням.

Окрім того, реалізацію норм цього закону направлено на стимулювання впровадження новітніх підходів до моніторингу та збереження й відтворення родючості ґрунтів, принципово нової стратегії використання, охорони й управління ґрунтовими ресурсами, а також на гармонізацію з подібними законами інших країн.

У Держпідприємництві за результатами детального опрацювання погодилися з необхідністю прийняття нового закону у сфері охорони ґрунтів та їх родючості.

 

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»