Податківці ініціюють, щоб сплата частини чистого прибутку держпідприємств отримала статус податкового платежу.

Як відомо, держпідприємства, котрі мають держчастку в статутному капіталі, повинні сплатити до бюджету частину чистого прибутку, який вони отримали за результатами відповідного звітного періоду. Таку вимогу містять норми Закон України «Про управління об’єктами державної власності» та Постанов КМУ № 138 від 23.02.2011 р.  і № 68 від 29.01.2007 р.

В той же час, частина чистого прибутку – це не податковий платіж, а отже норми ПКУ на його адміністрування та стягнення не розповсюджуються. Відтак, на практиці існує ситуація: контролюючий орган позбавлений можливості примусово стягувати частину чистого прибутку з держпідприємств.

Через це, несумлінні платники час від часу залишають бюджет без принципово важливих великих надходжень.

Отже, ОВПП ДФС має надію,що  нова команда законотворців все ж зверне увагу на цю проблему та долучиться до її вирішення.

За повідомленням ОВПП ДФС.

 

Про намір податківців щодо розширення повноважень ДФС, у сфері контролю за  нарахуванням та сплатою частини чистого прибутку (доходу) читайте в новині.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»