Мінсоцполітики наголосило: якщо працівник бюджетної установи отримав допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу, інша матеріальна допомога протягом року йому не може бути виплачена.

Свою позицію воно аргументує тим, що, формуючи фонд оплати праці на рік для кожного працівника, передбачають тільки одну матеріальну допомогу. При цьому до показника "одна матеріальна допомога" враховують  допомогу на оздоровлення у сумі не більше, ніж один посадовий оклад на рік. Такий висновок Мінсоцполітики робить, опираючись на норми постанови № 1298.

Водночас Мінсоцполітики пропонує ще такий варіант: можна виплатити допомогу на оздоровлення у розмірі 0,5 посадового окладу та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі 0,5 посадового окладу. Тобто надати 2 види матеріальної допомоги, але так,  щоб їх сума становила  один посадовий оклад на рік.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 27.05.2019 р. № 73/0/205-19.

 

Про порядок надання та оподаткування матеріальної допомоги йшлося у матеріалах теми тижня «Матеріальна допомога» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»