Фіскали наголосили: член ФГ (платник ЄСВ) у разі укладання трудового договору із роботодавцем  повинен знятись з обліку як платник ЄСВ у порядку, визначеному розд. V Порядку № 1162.

Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, членів ФГ, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками ЄСВ.

Такі платники зобов'язані стати на облік в контролюючих органах як платники ЄСВ.

Водночас не є платниками ЄСВ в розумінні п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464  члени ФГ, якщо вони одночасно є застрахованими особами і за них роботодавець сплачує ЄСВ із суми нарахованої зарплати.

Умови зняття з обліку платників ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону № 755-IV, прописані у розд. V Порядку № 1162.  Останній передбачає, аби знятися з обліку, до контролюючого органу потрібно подати заяву за формою № 7-ЄСВ, наведеною у додатку 5 до Порядку 1162.

Підсумуємо: якщо член ФГ, який перебуває на обліку як платник ЄСВ, уклав трудовий договір з роботодавцем, то він повинен подати до контролюючого органу заяву про зняття його з обліку як платника ЄСВ за формою № 7-ЄСВ.

Джерело: роз’яснення з категорії 301.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Як і коли членам фермерських господарств ставати на облік платниками ЄСВ? Як визначати базу нарахування та сплачувати ЄСВ членам фермерських господарств, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»