Тернопільські податківці роз'яснили, як  фізособам-єдинникам І-ІІІ груп заповнювати їх Книги обліку доходів і витрат при поверненні авансу та передоплати покупцю. Спершу вони нагадали: єдинники І-ІІІ груп вносять записи у Книги обліку доходів і витрат за підсумками робочого дня.  При цьому дані Книг заповнюють у гривнях з копійками.

Єдинники І, ІІ та ІІІ груп (неплатники ПДВ) і ІІІ групи (платники ПДВ) ведуть різні форми Книг обліку доходів і витрат,  які затверджені наказом МФУ  від 19.06.2015 р. № 579.

Фіскали вказали, що  ФОП-єдинники І-ІІ груп та ІІІ групи (не платники ПДВ)   у разі повернення авансу, передоплати покупцю заповнюють графу 2 «сума» Книги обліку доходів і витрат . Аналогічні операції єдинник ІІІ групи, який є платником ПДВ, у своїй Книзі  обліку доходів і витрат  записує у графі  2 «сума без податку на додану вартість» розділу І «Доходи».

Нагадаємо, що Книга  обліку доходів і витрат має зберігати у себе єдинник протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому він зробив у ній останній запис.

Джерело: повідомлення ДФС у Тернопільській області.

 

Для платників єдиного податку ІІ групи ще є й інші особливості ведення "Книги обліку доходів і витрат" читайте видання Інтерактивна бухгалтерія за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»