Монети 1, 2 та 5 копійок будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року. Відповідну заяву озвучили в НБУ.

Зазначені дрібні монети не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а НБУ почне вилучати їх з готівкового обігу.

Водночас можна без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років:

  • до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
  • до 30 вересня 2022 року включно – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Також поступово вилучатимуть з обігу монету номіналом 25 копійок. Її поки що залишать у готівковому обігу, тож можна буде нею проводити платежі. Проте ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуть назад у обіг. Тому надалі їх буде все менше.

Нагадаємо: наразі діють правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) до сум, кратних 10 копійкам.

Але це не єдина новина від НБУ. Із 25 жовтня 2019 року у готівковому обігу з’явиться банкнота нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського, а на зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Також у найближчих планах НБУ – удосконалити банкноти номіналом 50 та 200 гривень.

Джерело: повідомлення на сайті НБУ.

 

На цю тему можна прочитати матеріал «Заокруглюємо копійки: застосовуємо РРО, визначаємо дохід і податкові зобов’язання з ПДВ» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»