Генеральну угоду уклали між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок та Урядом. Діятиме вона упродовж 2019–2021 років, а набрала чинності з дня її підписання. Її текст презентувала Федерація профспілок України.

В додатках до Генеральної угоди віднайдете:

1. Перелік організацій роботодавців, які входять до складу всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

2. Перелік всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій – суб’єктів Генеральної угоди.

3. Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), для встановлення у галузевих (міжгалузевих), територіальних угодах та колективних договорах.

Норми Генеральної угода визначають, що на підприємствах, в організаціях небюджетної сфери незалежно від форми власності тарифну ставку робітника І розряду встановлюють відповідною галузевою (міжгалузевою), територіальною угодою та на їх основі колдоговором.

Для підприємств галузей, в яких не укладено галузеві угоди або положення укладених угод (згідно з реєстром, розміщеним на сайті Мінсоцполітики), не регулюють розмір тарифної ставки робітника І розряду. Її розмір встановлюють на рівні, що не менше як на 10% вище встановленого на законодавчому рівні розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаємо: підприємству, для якого положення Генеральної угоди не обов’язкові, Законами України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. № 3356-XII, «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 р. № 2862-VI не заборонено їх застосовувати. Роботодавець і працівники можуть у межах повноважень прийняти узгоджене рішення керуватися її нормами та положеннями. Про це йшлося у листі Мінсоцполітики від  21.11.2016 р. № 415/0/15-16/18.

Джерело: сайт Федерації профспілок.

 

Чи повинні коригувати середній заробіток підприємці та роботодавці, які не мають колдоговору? Відповідь - у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»