ДФС розповіла, як оподатковувати ПДВ внесення фізособами (громадянами) вживаних ювелірних виробів до статутного капіталу юрособи і подальшого їх продажу юрособою.

Якщо фізособа (учасник товариства) не зареєстрована як платник ПДВ, то операція із внесення такою фізособою майнових прав на ювелірні вироби до статутного капіталу юрособи — платника ПДВ в обмін на корпоративні права не є об’єктом оподаткування ПДВ.

А ось подальше постачання юрособою — платником ПДВ таких ювелірних виробів (товарів) є об’єктом оподаткування ПДВ. Якщо місце їх постачання на митній території України, то ставка ПДВ буде 20 %.

Водночас якщо ювелірні вироби у розумінні норм р. V ПКУ вважають вживаними, то базу оподаткування ПДВ за операціями з постачання таких товарів  визначають за правилами, встановленими п. 189.3 ПКУ.

Згідно з цим пунктом вживані товари — це товари, які були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користуванні у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.

Джерело: ІПК ДФСУ від 14.06.2019 р. № 2752/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про формування статутного капіталу читайте в матеріалах «Статутний капітал ТОВ: правила формування» і «Внесок до статутного капіталу підприємства: облік в емітента» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»