Фіскали роз’яснили питання щодо роботи кас головного підприємства та відокремлених її підрозділів.  Вони вказали, що підприємство окрім основної каси може мати касу на відокремленому підрозділі, де проводять готівкові розрахунки і застосовують РРО. При цьому вони підкреслили, що Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148, не містить обмежень з цього приводу.

Водночас податківці роз’яснили: оприбуткуванням готівки на відокремленому підрозділі, де застосовують РРО, буде зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звiтiв) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ, і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання).

При інкасації до основної каси оприбуткуванням буде оформлення прибуткового касового ордеру та відповідне відображення у касовій книзі у день надходження коштів.

Джерело:  ІПК  ДФСУ від 24.05.2019 р. № 2371/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

 

Підприємствам, що працюють з готівкою, цікавим може бути матеріал «Застосовуємо РРО по-новому» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»