ВС/КАС зробив висновок  щодо оподаткування ПДФО та ВЗ суми пені, прощеної (анульованої) фізособі кредитом. Він  наголосив, що додаткові блага в якості оподатковуваного доходу повинні бути фактично нарахованими (виплаченими, наданими) платнику податків.

Сума пені, яку прощено (анульовано) кредитором, не відноситься до додаткового блага платника податків у розумінні пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ і не може включатися до загального оподатковуваного доходу як бази оподаткування ПДФО.

Свою точку зору ВС/КАС пояснив тим, що прощена пеня платником податків фактично не отримана. Водночас за змістом положень, зокрема, пп. 14.1.47 ПКУ додаткові блага в якості оподатковуваного доходу повинні бути нарахованими (виплаченими, наданими) платнику податків.

Джерело: постанова ВС/КАС від 12.02.2019 р. у справі № 821/774/16.

 

Про інші цікаві рішення ВС можна почитати в матеріалі «Огляд практики Верховного Суду. Квітень-2019» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»