Представники ДФС переконані, що відступлення права вимоги між резидентами при здійсненні експортно-імпортних операцій суперечить валютним правилам.

Нагадаємо: у разі укладання договору про відступлення права вимоги між двома резидентами України, право кредитора переходить до іншого резидента, і в підсумку валютна виручка надійде не власнику експортованої продукції, а іншій особі, що суперечить вимогам Закону № 2473.

Тут варто додати, що у цьому випадку загроза полягає у тому, що  ЗЕД-операцію не знімуть з валютного контролю в банку через відсутність валютної виручки за експортним контрактом (чи ввезення товару за імпортним договором).

З іншого боку у разі заміни боржника-нерезидента іншим нерезидентом валютна виручка (товар) надійде експортеру (імпортеру) продукції, але від іншого нерезидента. У такому випадку вимоги Закону № 2473 не будуть порушені.

Джерело: роз'яснення з категорії 114.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Переведення грошового боргу: бухоблік й оподаткування" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»