Уряд оприлюднив текст законопроекту про внесення змін до Конституції України  щодо децентралізації влади. Вони покликані переформатувати здійснення на місцевому рівні функцій виконавчої влади і посилити матеріальну базу місцевого самоврядування.

Серед найбільш помітних змін – заміна теперішньої системи районних та обласних адміністрацій інститутом префекта. Його має призначати на посаду та звільняти з неї Кабінет Міністрів. Префект буде здійснювати нагляд за органами місцевого самоврядування та координувати територіальні органи виконавчої влади. При цьому строк перебування префекта на посаді в одній адміністративно-територіальній одиниці не може перевищувати трьох років.

Також систему адміністративно-територіального устрою України перебудують. Вона має складатися з таких адміністративно-територіальних одиниць: громади, райони, регіони. До речі, з Конституції хочуть усунути перелік областей. Вочевидь, це дозволить їх безпроблемно перейменовувати, подрібнювати чи об’єднувати.

До числа об’єктів, що є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування включать місцеві податки і збори, частину загальнодержавних податків.

Якщо цей законопроект приймуть, то наступні чергові місцеві вибори проведуть в останню неділю жовтня 2020 року. А Президент зможе призначати і звільняти голів держадміністрацій до призначення Кабміном відповідних префектів, але не пізніше 26 жовтня 2021 року.

Утім, ще невідомо, чи погодиться парламент на таке перекроювання Конституції.

Джерело: повідомлення на Урядовому порталі

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»