Фіскали роз'яснили, чи повинен готель робити та зберігати копії документів, які підтверджують особу гостя?

На підставі документів, що підтверджують особу, громадянство та/або постійне проживання, можна визначити належність фізособи (платника турзбору) до категорії внутрішнього чи зовнішнього туризму.

У готеля, як суб'єкта ведення бухобліку та нарахування податків та зборів, має бути підтверджуючий первинний документ, який містить відомості про господарську операцію щодо сплати йому певної суми коштів гостем.

Підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи в паперовій або  в електронній формі.

Якщо підприємство зберігає та складає первинні документи і регістри бухобліку в електронній формі, воно зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами (пп. 1, 2, 6 ст. 9 Закону від 16.07.1999 р. № 996-XIV).

Тому радимо податковим агентам із сплати турзбору зберігати копії підтвердних документів. Тобто документ, що підтверджує громадянство гостя або його постійне місце проживання.

Джерело: ІПК ДФС від 02.05.2019 р.  № 1927/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»