Законотворці відкоригували норми КЗпП та Закону України «Про відпустки» щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Фактично зміни усунули суперечності між цими двома актами, уніфікувавши підстави надання відповідних відпусток.

Новації наберуть чинності вже 21 червня. Відтоді запрацює правило про надання працівникам, які усиновили дитину з указаних категорій, одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів. А при усиновленні двох і більше дітей тривалість складе 70 календарних днів. При цьому не враховують святкові і неробочі дні.

Зазначену відпустку будуть надавати, якщо заяву про неї надасть працівник не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

Як і раніше, у разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначена відпустка надається одному з подружжя на їх розсуд. А відпустка для догляду за дитиною працівникам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), і надалі будуть надавати на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 КЗпП.

Джерело: Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» від 30.05.2019 р.  № 2728-VIII.

 

З покроковим порядком оформлення відпустки можна ознайомитися в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»