Офіс ВПП ДФС роз’яснив, де у декларації з ПДВ відображати обсяг операцій з вивезення товарів у митному режимі реекспорту.

Нагадаємо, що операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільнені від оподаткування ПДВ, крім операцій з реекспорту товарів відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 86 Митного кодексу України, які оподатковують за нульовою ставкою ПДВ (п. 206.5 ПКУ).

У декларації з ПДВ:

  • операції з вивезення товарів за межі митної території України відображають в рядку 2. Водночас п. 3 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, (даліПорядок № 21) передбачає, що в рядку 2 декларації вказують обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України, які оподатковують за нульовою ставкою згідно пп. 195.1.1 ПКУ;
  • операції, які звільнені від оподаткування відображають у рядку 5. Пункт 6 р. V Порядку № 21 говорить, що у рядку 5 декларації вказують, зокрема, обсяги операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування за ст. 197 ПКУ, тимчасово звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 р. XX ПКУ та звільнених за міжнародними договорами (угодами).

Отже, операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, звільнені від оподаткування ПДВ, слід відображати у рядку 2 р. І декларації з ПДВ.

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

 

Більш детально з порядком заповнення декларації з ПДВ можна ознайомитися в матеріалах «Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)» і «Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»