При погодинній оплаті праці нормою праці є відпрацьована кількість робочих днів або годин відповідно до встановленого режиму роботи. Якщо працівник не відпрацював встановлену кількість робочих днів, тоді оплачують фактично відпрацьований час виходячи із кількості робочих днів. Таку позицію підтримує Держпраці.

Адже оклад - це розмір основної зарплати за відпрацьовану норму робочого часу у конкретному місяці.

При п'ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначають правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіки змінності.

Джерело: лист Держпраці від 27.05.2019 р. № 4340/4/4.1-ДП-19.

Аналогічна позиція прозвучала й у листі Мінсоцполітики від 15.04.2019 р. № 553/0/206-19.

У ньому наведено приклад: якщо у травні співробітник відпрацював 20 робочих днів замість 21, то його зарплату слід рахувати шляхом множення денного заробітку працівника на кількість відпрацьованих ним робочих днів протягом місяця. При цьому денний заробіток обчислюють шляхом ділення посадового окладу працівника на кількість робочих днів згідно з графіком роботи за травень, тобто на 21.

Джерело: лист Держпраці від 27.05.2019 р. № 4340/4/4.1-ДП-19.

 

Як правильно вказувати в штатному розписі посаду й оклад? Пояснення - в  матеріалі сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»