Держпраці нагадує роботодавцям про порядок використання донорами додаткових днів відпочинку.

Про свій намір стати донором, працівник має попередити керівництво письмовою заявою. Таку заяву необхідно подати не пізніше ніж за три дні до процедури. Також у заяві слід вказати додатковий день відпочинку, який належить працівнику (ч. 2 ст. 9  Закону № 239/95-ВР від 23.06.1995 р.).

В  день  здачі  крові  та  (або)  її компонентів, а  також в день медобстеження,  роботодавець має звільнити працівника від роботи і зберегти за ним середній заробіток.

Якщо працівник здав кров:

  • у вихідні,  святкові та неробочі дні - йому надають додатковий день відпочинку; 
  • у період щорічної відпустки – відпустку продовжують на відповідну кількість днів з урахуванням надання  працівнику  додаткового  дня  відпочинку  за  кожний день давання крові.

Якщо за  згодою  з керівництвом в день здачі крові донора  залучили до роботи, то йому  роботодавець надає  два  дні відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.

Коли ж  такої згоди з роботодавцем  не   було і працівник  не писав заяву про  звільнення його в день давання крові від роботи,  йому надають один додатковий день  відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.

Важливо!

Підставою для  надання  зазначених  пільг  є  відповідні  довідки, видані  донору  за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів.

За інформацією ГУ Держпраці в Полтавській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»